Felgi aluminiowe Aztec

Jest to zarazem najdroższy typ felg aluminiowych, toteż nie cieszy się aż tak dużym zainteresowaniem kierowców, pomimo że zapewnia znakomitą wytrzymałość. Z powodzeniem mogą być zatem stosowane przez kierowców, którzy preferują szybką, agresywną i dynamiczną jazdę. Jeśli mamy zatem możliwość, wybierajmy lżejsze felgi aluminiowe wykonywane technologią Flow-Forming bądź powstające w procesie odkuwania. Najbardziej zaawansowane technologicznie i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz negatywny wpływ czynników atmosferycznych są alufelgi powstające w procesie odkuwania. Do rozwiązań najpopularniejszych pod względem designu możemy zaliczyć z kolei alufelgi pięcioramienne, sześcioramienne, szprychowe i typu mesh. Oznacza to, że każdy kierowca, dokonując zakupu felg aluminiowych, otrzymuje wiele atrakcyjnych propozycji, spośród których może komfortowo wybierać te, które pasują mu najbardziej pod każdym względem. Zachęcamy również do korzystania z naszego konfiguratora felg aluminiowych, który ułatwi wybór odpowiednich felg, a także umożliwi Państwu zobaczyć jak felgi będą się prezentować na samochodzie. Alfy musialem je dopieścić pilnikiem i zdobyć dystanse na przód bo felgi ocierały wlasnie o zaciski . Ważne jednak, by stosować się do instrukcji użycia danego środka, ponieważ zbyt długa ekspozycja felgi na substancje żrące może spowodować zniszczenie powłoki lakierniczej.

Najważniejsze z parametrów to oczywiście określenie pożądanej szerokości felgi, rozstawu otworów pod śruby montażowe oraz określenie parametru ET, czyli dedykowanego dla danego modelu samochodu współczynnika osadzenia felgi. Dobierając optymalne ET, powinniśmy wziąć pod uwagę budowę nadkola, rozmiar felg i opon, a także indywidualne preferencje. 6. Wzór i kolor felg - to, jak ostatecznie będzie prezentowała się felga aluminiowa, zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych upodobań. Jeśli zatem nie zależy nam aż tak bardzo na wyglądzie samochodu, wybierzmy mniejsze felgi. 3. Rozstaw otworów mocujących (lub śrub) - parametr ten określa, w jakim modelu samochodu możliwy jest montaż danej felgi, co zależy od budowy piasty w samochodzie. Zanim jednak przejdziemy do wyboru felgi pod kątem artystycznym i estetycznym, zwróćmy uwagę na kilka czynników - przede wszystkim rozstaw śrub, rozmiar i tak zwane odsadzenie - pomogą nam w tym specjalne filtry na Ceneo. Dzięki takiemu rozwiązaniu felgi i kołpaki będą idealnie do siebie dopasowane. Cały czas staramy się rozbudowywać naszą ofertę, aby każdy klient mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i swojego samochodu.

Poza tym ważne jest te z to aby felga była dopasowana do naszych opon. Im offset jest większy, tym felga schowa się głębiej. Osadzenie (lub offset i ET) pozwala stwierdzić, jaki jest dystans pomiędzy płaszczyzną symetrii felgi a płaszczyzną montażową. Informuje ono, jaka jest odległość pomiędzy płaszczyzną symetrii felgi a płaszczyzną montażową. Przykładowo, jeśli ET to -10 świadczy to o wysunięciu osi symetrii na zewnątrz o 10 mm w stosunku do płaszczyzny montażowej. Wielkość ta jest zazwyczaj określana w milimetrach i determinuje to, jak głęboko w nadkolu będzie osadzona felga. Klocki hamulcowe - jak wybrać? Producenci dokładają wszelkich starań by opony były jak najlepszej jakości, wytwarzane są więc z materiałów odpornych na ścieranie i wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dzisiejsze przodujące marki samochodowe prześcigają się w opracowywaniu zastosowań dla nowych materiałów i kompozytów polimerowych. Chociaż efekt wizualny stanowi zazwyczaj główną determinantę decydującą o zamianie starych felg na aluminiowe, na uwadze musimy mieć również bezpieczeństwo jazdy po założeniu nowych części.